Strona główna » Badania usability

UXbite na MoonCampie

14 czerwca 2011 napisała Ewa [ 1 odpowiedź ] Drukuj wpis
UXbite na MoonCamp

UXbite na MoonCamp (fotorelacja na Moonopol.pl)

Badania użyteczności to pestka, każdy może to robić. Czy aby na pewno? O tym, że badania to jednak nie jest pestka, a złożony proces i ich powodzenie zależne jest od wielu czynników, o które trzeba zadbać, pisałyśmy już nie raz. Ale pierwszy raz miałyśmy okazję opowiedzieć o tym publicznie jako UXbite.

W piątek w Krakowie odbył się MoonCamp, cykliczne spotkanie ludzi z branży internetowej. Przy tej okazji miałyśmy przyjemność wystąpić – i to w pełnym składzie – z prezentacją Badania użyteczności prawie jak rocket science. Dzięki za wszystkie miłe słowa, które mogłyśmy usłyszeć tego wieczora!

 

Autorka

Ewa Sobula

www: http://www.linkedin.com/pub/ewa-sobula/30/407/694
UX designer w Sabre Airline Solutions. Umiejętności badawcze i analityczne rozwijała na socjologii, by lepiej rozumieć użytkowników. Równolegle uczyła się tworzenia serwisów internetowych, by poznać technologiczne możliwości i ograniczenia. Teraz z przyjemnością łączy te kompetencje projektując i badając serwisy. Czytaj więcej
Tagi: , , , ,
  • http://wicu.pl/ Wicu

    Dobrym przykładem na to jak trudne jest czasem dogodzenie użytkownikom pokazują sytuacje, w których dyskutuje się z nimi o zmianach przed ich wprowadzeniem. Najczęściej okazuje się, że pojawiają się 2 silne grupy, które wnoszą sprzeczne postulaty. Wtedy najczęściej trzeba wybrać 3 opcję i zrobić wszystko od nowa. W innych sytuacjach użytkownicy w ogóle nie chcą żadnych zmian i wszystko co się im zaproponuje będzie złe. Najważniejsze jest wtedy nie zepsuć tego co dobrze działa. Przerabiałem to parę razy przy wdrażaniu nowych funkcjonalności i realizacji projektów więc wiem, że zawsze pojawia się ten sam problem. Na szczęście po jakimś czasie okazuje się, że zdecydowana większość użytkowników pozytywnie ocenia zmiany.