Strona główna » Użyteczność

Konferencje UX i usability 2011/2012

18 października 2011 napisała Iga [ Brak odpowiedzi ] Drukuj wpis

Zbliża się gorący okres w branży usability, nie tylko za sprawą zbliżającego się Światowego Dnia Użyteczności. Gdzie warto jechać, kogo warto posłuchać i ile to będzie kosztować?

Konferencje w Polsce

WUD 2011

WUD 2011 we Wrocławiu – 17 XI 2011

Po raz kolejny agencja interaktywna Janmedia organizuje konferencję w ramach World Usability Day – wstęp bezpłatny. Pierwsza część dnia poświęcona zostanie warsztatom, w drugiej wygłoszone zostaną wykłady, a całość zakończy się panelem dyskusyjnym, do którego także zostałam zaproszona. W tym roku WUDowi towarzyszy też konkurs na szkolenie i usługi specjalistów usability firmy Janmedia.

Gościem specjalnym jest Rolf Molich, duński badacz i współtwórca heurystycznej metody ewaluacji użyteczności. Poprowadzi on zarówno warsztat, jak i wykład na temat ewaluacji użyteczności – z całą pewnością godne uwagi. Trochę szkoda, że na stronie brakuje szerszych informacji o wszystkich wystąpieniach.

Mam nadzieję, że w tym roku, podobnie jak w poprzednim, dopisze frekwencja. Z całą pewnością UXbite się wybiera!

Więcej na http://wud2011.pl/

 

WUD Silesia

WUD Silesia 2011 w Chorzowie – 5 XI 2011

W listopadzie szykuje się także druga bezpłatna konferencja w ramach World Usability Day – WUD Silesia 2011 w Chorzowie, organizowana po raz drugi przez Future Processing – konsorcjum śląskich uczelni. Spotkanie to ma charakter bardziej interdyscyplinarny i to właśnie jest moim zdaniem jego słabym punktem. Wystarczy spojrzeć na listę patronów, partnerów czy sponsorów – niewiele tam marek kojarzonych z branżą użyteczności. Lista prelegentów też wzbudza moje zastrzeżenia. O ile z chęcią posłuchałabym Agi Szóstek, która zazwyczaj z dużym zapałem opowiada o projektowaniu, o tyle nie rozumiem roli, jaką pełnić ma Dawid Szczepaniak czy Mona Szychowiak. Skuteczny marketing to oczywiście ważny temat, tylko nie pasuje mi do idei światowego dnia użyteczności, który miał promować użyteczność właśnie, a nie marketing ;)

Więcej na http://wudsilesia.pl/

 

Konferencje za granicą

UX marathon

UX Marathon – 24-28 X 2011

W przyszłym tygodniu odbywa się UX Marathon – wirtualna konferencja, na którą składa się 11 webinarów, prowadzonych przez różnych ekspertów UX. Wydarzenie jest organizowane już po raz trzeci przez rosyjską firmę UIDesignGroup. Tematy webinarów wyglądają bardzo ciekawie, np. iPad design, testing, and prototyping, Rapid Prototyping for Mobile Apps czy Integrating Axure into Your Design Process. Koszt jednego webinaru wynosi od € 65 do € 90. Niestety forma UX Marathon wyklucza to, co najciekawsze w konferencjach – networking.

Więcej na http://uxmarathon.com/

Interaction 12 Dublin

Interaction 12 Dublin – 01-04 II 2012

Czterodniowa impreza, warsztaty, wykłady, prelegenci z doświadczeniem z TED.com i w planach ok. 750 uczestników. To piąta konferencja organizowana przez organizację IxDA i zarazem pierwsza, mająca miejsce w Europie, a dokładniej w Dublinie. Wśród tematów warsztatów można znaleźć np. Design With Intent: Understanding Users And Influencing Behaviour, Visual Thinking through Sketchnotes, Sketching Interfaces, The Quest for Emotional Engagement. Cena samych wykładów – od € 575, dodatkowo € 300 za warsztaty.

Więcej na http://interaction12.ixda.org/

UX London

UX London 2012 – 18-20 IV 2012

Właśnie ruszyła rejestracja na konferencję UX London, którą po raz kolejny organizuje brytyjski Clearleft. Brakuje jeszcze ostatecznego programu, ale już widać, że będzie się działo. Lista prelegentów robi wrażenie: Jared Spool, Luke Wroblewski, Stephen Anderson, Kevin Cheng (ten od komiksu OK/Cancel), Janise Fraser… Do tego 12 warsztatów w 3 ścieżkach. Cena biletów – od £745.

Więcej na http://2012.uxlondon.com/

UX Lx

UX Lx 2012 – 16-18 V 2012

Ponownie w Lizbonie odbędzie się konferencja UXLx, organizowana przez Ideias e Imagens: 3 dni, 16 warsztatów i 10 wykładów. Lista prelegentów jest nadal ogłaszana, ale już imponuje: Peter Morville, Mike Kuniavsky (na jego książce uczyłam się badań użyteczności), Jesse James Garrett czy Ginny Redish. To poważny konkurent UX London, a do tego tańszy – od € 595.

Więcej na http://www.ux-lx.com/


UXbite na FrontRow Conference – 20-21 X 2011 Frontrow Conference

W tym tygodniu spotkacie też UXbite w pełnym składzie na międzynarodowej konferencji FrontRow, która odbędzie się w Krakowie. Spotkanie kierowane jest głównie do front-end deweloperów, stąd wiele występów związanych z HTML5, CSS3, Javascript, ale także webdesignem. Drugiego dnia, zaraz po Bruce’ie Lawsonie z Opery, będę też opowiadać o teorii względności w projektowaniu interfejsów. Zapraszam! :)

Więcej na http://frontrowconf.com/

Autorka

Iga Mościchowska

www: http://witflow.com
Managing Partner i UX Director w firmie WitFlow. Z zamiłowania projektant interakcji i badacz użyteczności, z wykształcenia socjolog. Szkoli, wykłada na AGH, występuje na konferencjach branżowych. Pracowała m.in. dla marek: Amica, Agora, eBay Classifieds, Egmont, Maspex Wadowice, MSZ, Polskapresse, PWN.pl, Vattenfall, a także dla licznych startupów. Czytaj więcej
Tagi: , , , ,