Strona główna » Projektowanie interakcji

Konkurs „Context is the King” – ogłoszenie wyników

22 listopada 2011 napisała Barbara [ 3 odpowiedzi ] Drukuj wpis

Tak, jak obiecywałyśmy – dzisiaj na blogu ogłoszenie wyników konkursu organizowanego z JustProto.

Na konkurs nadesłanych zostało 6 prac, ale wybór zwycięskiej trójki nie był łatwy. Projekty oceniałyśmy według czterech kryteriów:

 • kreatywnego podejścia do tematu,
 • użyteczności zaproponowanych rozwiązań,
 • adekwatności projektu do odbiorców strony,
 • estetyki wykonania.

Cieszymy się, że nadesłane prace udowodniły to, o czym niejednokrotnie pisałyśmy na blogu – nawet tak prostą stronę, jak kontakt można zaprojektować na wiele różnych i kreatywnych sposobów. Każdy projekt funkcjonalny był inny, w każdym odnalazłyśmy mocne strony i ciekawe rozwiązania. Niestety żaden nie ustrzegł się problemów z użytecznością.

Dwie najlepsze propozycje otrzymały takie same noty, ale w związku z tym, że nagroda główna jest tylko jedna, musiałyśmy dokonać wtórnej selekcji. Przeważyła użyteczność… samego zgłoszenia konkursowego – opisanie plików imieniem i nazwiskiem, co znacząco ułatwiło nam prace :)

Laureatami konkursu zostali (fanfary):

 • Krzysztof Podruczny, I nagroda – roczny plan Unlimited:
  za projekty stron Rzecznika Praw Dziecka oraz JustProto, które cechowały się kreatywnością i użytecznością proponowanych rozwiązań. W ocenie tego projektu bardzo ważne było skrócenie formularzy kontaktu Rzecznika Praw Dziecka, podanie możliwych połączeń komunikacyjnych oraz wprowadzenie nieformalnego tonu do projektu JustProto.

 

Propozycja strony kontaktu JustProto

Propozycja strony kontaktu Rzecznika Praw Dziecka

 

 

 • Paweł Dembiński, II nagroda – roczny plan Plus:
  za niesztampowe podejście oraz estetykę projektu. Wysoko oceniłyśmy koncepcję i wykonanie rozbudowanego kontaktu na stronie Rzecznika Praw Dziecka. To także jedyna propozycja redesignu naszej strony kontaktu.

Propozycja strony kontaktu Rzecznika Praw Dziecka

Propozycja strony kontaktu UXbite

 

 

 • Tomasz  Seroczyński , III nagroda -  roczny plan Standard:
  za ciekawe podejście do projektu strony kontaktu Rzecznika Praw Dziecka oraz estetykę wykonania.

 

Propozycja strony kontaktu Rzecznika Praw Dziecka

Na wyróżnienie zasługuje również projekt Agnieszki Malickiej, która podeszła do tematu kreatywnie, nie zapominając jednak o dobrych praktykach projektowych – stworzyła persony, a nawet przeprowadziła test  z użytkownikiem! Jest to postawa godna pochwały, niestety nie to było przedmiotem konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i kawał dobrej roboty włożonej w przygotowanie propozycji.

Laureatom gratulujemy i już nie możemy się doczekać się kolejnego konkursu.

Informacje o sposobie odbioru nagrody prześlemy e-mailem.

Update (25.11.11)

Sponsorowi konkursu tak bardzo spodobał się projekt Agnieszki Malickiej, że ufundował czwartą nagrodę w postaci rocznego planu JustProto Standard. Gratulujemy!

 

Autorka

Barbara Rogoś-Turek

www: http://witflow.com
Managing Partner i Research Director w WitFlow. Trenerka, prelegentka, propagatorka projektowania użytecznego i budzącego pozytywne emocje. Ewangelistka pracy grupowej. Po godzinach wyszukuje przejawy dobrego user experience i designu poruszając się na różowym rowerze po ulicach Wrocławia. Czytaj więcej
Tagi: ,