Strona główna » UXbite, Użyteczność

Raport UXbite: Kariera w UX

10 listopada 2011 napisała Iga [ 3 odpowiedzi ] Drukuj wpis

Z okazji Światowego Dnia Użyteczności publikujemy zapowiadany od dawna raport UXbite,  związany z karierą w branży UX. Pomimo dynamicznego rozwoju naszej branży młodzi ludzie nadal nie wiedzą o jej istnieniu.

W raporcie zachęcamy do poznania tematyki User Experience,  nakreślamy możliwości pracy i rozwoju na tym polu oraz dostarczamy wskazówek, w jaki sposób rozpocząć karierę w tej niszowej branży. W opracowaniu znaleźć można artykuły, które charakteryzują cechy przyszłego projektanta UX, podpowiadają, jakie wykształcenie daje adeptom ważne  atuty oraz jakich cech i umiejętności poszukują pracodawcy. Ponadto raport wskazuje sposoby zdobywania i poszerzania kompetencji we własnym zakresie.

Słowem – jest to przydatne kompendium wiedzy na początek kariery zawodowej. Wisienką na torcie jest opracowany przez nas quiz – Odkryj swoje miejsce w branży UX – który może zainteresować nie tylko początkujących adeptów user experience.

Raport Kariera w UX

Pobierz Raport: Kariera w UX

Patronat medialny nad raportem objął serwis DlaStudenta.pl.

Zachęcamy wszystkich do rozpowszechniania raportu – pomóżmy młodym ludziom złapać bakcyla i rozpocząć karierę w branży UX! :)

Autorka

Iga Mościchowska

www: http://witflow.com
Managing Partner i UX Director w firmie WitFlow. Z zamiłowania projektant interakcji i badacz użyteczności, z wykształcenia socjolog. Szkoli, wykłada na AGH, występuje na konferencjach branżowych. Pracowała m.in. dla marek: Amica, Agora, eBay Classifieds, Egmont, Maspex Wadowice, MSZ, Polskapresse, PWN.pl, Vattenfall, a także dla licznych startupów. Czytaj więcej
Tagi: , , , , , , ,
 • Pingback: I fix UX » Kariera w UX – moje odpowiedzi na pytania od UXbite

 • Radek

  Świetna praca, dla nas początkujących entuzjastów UX, która wcale nie musiała powstać.
  Ba, wiele z tych informacji czy źródeł to godziny spędzone na przekopywaniu internetu i wynajdowaniu tych najlepszych smaczków.

  Za ten raport nie wypada powiedzieć nic więcej jak:
  DZIĘ-KU-JE-MY! :)

 • Łukasz K.

  Dzięki!