Strona główna » Użyteczność

Podziel się swoim kęsem UX – call for papers

10 lipca 2012 napisała Barbara [ 1 odpowiedź ] Drukuj wpis

W notce z okazji drugich urodzin blogu zapowiadałyśmy udostępnienie naszych łamów osobom zainteresowanym i praktykującym szeroko pojęty UX . Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych do dzielenia się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem oraz chwalenia projektami, z których jesteście dumni. Dzięki temu dotrzecie do szerokiego grona wiernych czytelników z branży UX i będziecie mieli okazję uzyskać wartościowy feedback. Publikacja na naszym blogu może być również świetną okazją do pokazania szerszej publiczności swojego projektu czy startupu.

O czym pisać?

W ramach nowej serii publikacji na UXbite „Podziel się swoim kęsem UX” proponujemy 3 kategorie tematyczne:

- case study projektowe lub badawcze – jeśli realizowałeś jakiś ciekawy projekt komercyjny lub non-profit i możesz opisać jego przebieg oraz wyniki, ta kategoria jest dla Ciebie. Zaprezentuj na łamach UXbite studium przypadku – opisz założenia, przebieg projektu oraz jego efekty.

doświadczenia startupowe – współtworzysz startup i dbasz o UX projektów? Chcesz się pochwalić dobrymi praktykami projektowymi, a może guerilla UX nie jest Ci obcy? Podziel się swoimi doświadczeniami z tego dynamicznego rynku – zarówno tymi pozytywnymi, jak i trudniejszymi.

- metodyki – nie możesz opowiadać o konkretnych projektach, ale w swojej pracy wykorzystujesz autorskie, ciekawe, kreatywne metodyki projektowania lub badań? A może agile UX to Twój chleb powszedni? Opisz nam swoje praktyczne doświadczenia z codziennej pracy.

Forma artykułów i zasady publikacji

Nadsyłane przez Was teksty powinny:

  • zostać przesłane w formie pliku MS Word lub OO Writer;
  • być na jeden kęs, czyli liczyć do 4000 tysięcy znaków wraz ze spacjami;
  • zawierać ilustracje/zdjęcia/screeny/ diagramy oraz wszystko to, co pomoże lepiej zobrazować poruszaną tematykę;
  • być podpisane imieniem i nazwiskiem, krótką informacją i o autorze lub autorach. Każdy autor może nadesłać dowolną ilość zgłoszeń;
  • zostać opatrzone zgodą na publikację artykułu na łamach blogu UXbite.com wraz z informacją o autorstwie tekstu;
  • trafić na naszą skrzynkę mailową kontakt@uxbite.com.

Co będziemy brać pod uwagę przy selekcji tekstów? Przede wszystkim merytorykę oraz atrakcyjność poruszanych tematów. Tekstom stricte reklamowym i notkom prasowym dziękujemy. Uwagę zwracać będziemy również na formę oraz styl artykułu.

Zastrzegamy sobie prawo wyboru tekstów do opublikowania na blogu Z autorami tekstów wszystkich nadesłanych tekstów skontaktujemy się mailowo.

Wszelkie pytania zadawajcie w komentarzach lub na maila – kontakt@uxbite.com.

Już nie możemy się doczekać :)

 

Autorka

Barbara Rogoś-Turek

www: http://witflow.com
Managing Partner i Research Director w WitFlow. Trenerka, prelegentka, propagatorka projektowania użytecznego i budzącego pozytywne emocje. Ewangelistka pracy grupowej. Po godzinach wyszukuje przejawy dobrego user experience i designu poruszając się na różowym rowerze po ulicach Wrocławia. Czytaj więcej
Tagi: , ,
  • Santosa

    Jeszcze jakbyście ogłosili jakiś konkurs na zaprojektowanie jakiegoś interfejsu to byłoby cudownie :) A nagroda może być symboliczna :)