Strona główna » O UXbite

O UXbite

UXbite to inicjatywa trzech kobiet zajmujących się user experience. Piszemy o badaniu użyteczności,  projektowaniu aplikacji i tworzeniu dokumentacji oraz pokazujemy dobre wzorce.

Naszym celem jest wzajemna edukacja oraz dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Wierzymy w potrzebę tworzenia projektów z udziałem użytkowników, aby odpowiedzieć na ich potrzeby i osiągnąć najlepsze rezultaty.

Staramy się, aby każdy artykuł był w sam raz na jedno ugryzienie.

Have an UXbite!


Zespół UXbite

 

Iga Mościchowska
Iga Mościchowska

Managing Partner i UX Director w firmie WitFlow. Z zamiłowania projektant interakcji i badacz użyteczności, z wykształcenia socjolog. Szkoli, wykłada na AGH, występuje na konferencjach branżowych (IA Summit, WUD, Internet Beta). Pracowała m.in. dla marek: Amica, Agora, eBay Classifieds, Egmont, Maspex Wadowice, MSZ, Polskapresse, PWN.pl, Vattenfall, a także dla licznych startupów.  Umysł analityczny z dużą dawką zapału i szczyptą ideologii. Entuzjastka badań jakościowych i zwolenniczka triangulacji. Konkretna, krytyczna i nie owija w bawełnę.  Po godzinach zwykle z nosem w książce lub po uszy w cRPG.


Barbara Rogoś-Turek

Barbara Rogoś

Managing Partner i Research Director w firmie WitFlow. Trenerka, prelegentka, propagatorka projektowania użytecznego i budzącego pozytywne emocje. Ewangelistka pracy zespołowej. Projektowała i badała m.in. dla marek: a.pl, Agora, eBay Classifieds, Egmont, KGHM, Kubuś, Vattenfall. Po godzinach wyszukuje przejawy dobrego user experience i designu poruszając się na różowym rowerze po ulicach Wrocławia.


Ewa Sobula

Ewa Sobula

UX Designer w Sabre Airline Solutions. Umiejętności badawcze i analityczne rozwijała na socjologii, by lepiej rozumieć użytkowników. Równolegle uczyła się tworzenia serwisów internetowych, by poznać technologiczne możliwości i ograniczenia. Teraz z przyjemnością łączy te kompetencje projektując i badając serwisy. Uwielbia muzykę i podróże, a najchętniej podróżuje za koncertami.


Blog UXbite nie jest powiązany z żadną firmą, wygłaszane opinie są prywatnymi poglądami.


Logo UXbite

Koncepcję naszego logotypu opracowała Ewa Grajek. Cztery ćwiartki logotypu tworzą przechyloną literę U, oraz zawartą w niej literę X. Całość zaś nawiązuje do naszego claim’a, kojarząc się z kawałkami pizzy w sam raz na jeden kęs :)

Możliwość odpowiadania jest wyłączona.